Obchodní podmínky

Těmito obchodními podmínkami se řídíme, pokud nakupujete v našem antikvariátu či knihkupectví.

1. Provozovatel

Provozovatelem antikvariátu i knihkupectví je společnost TRIGON-KNIHY s.r.o. se sídlem Umělecká 2/310, 170 00 Praha 7. IČ: 24746525, DIČ: CZ24746525.

adresa prodejny:
Bubenská 3
170 00 Praha 7
kontaktní údaje:
telefon: +420 604 119 693
e-mail: info@trigon-knihy.cz

2. Ceny

Všechny ceny jsou uváděny včetně dph, přičemž na antikvární knihy je uplatněn Zvláštní režim DPH pro obchod s použitým zbožím. Ceny nezahrnují náklady na poštovné a případné náklady za dobírku nebo náklady spojené s platbami za zboží, účtované externími poskytovateli těchto služeb.

3. Zboží

Všechno zboží z kategorie Antikvariát je antikvární, tedy použité (pochází z druhé ruky). Všechno zboží z kategorie Knihkupectví je nové.

4. Osobní vyzvednutí v prodejně Trigon (Praha 7)

Knihy z naší nabídky si můžete rezervovat a po potvrzení osobně vyzvednout. Standardní rezervační lhůta je jeden týden. Rezervace je nezávazná, pokud se vám kniha nebude líbit, nemusíte ji kupovat. Kupní smlouva je uzavřena okamžikem převzetí a zaplacení knihy. Od takto uzavřené kupní smlouvy nelze odstoupit, jako kupující máte povinnost si knihu při převzetí řádně prohlédnout a zkontrolovat případné vady.

5. Zaslání knih na adresu

Knihy z naší nabídky si můžete též nechat zaslat na adresu. Aktuální ceník poštovného je uveden můžete najít zde. Zásilky do ciziny vyřizujeme po předchozí úhradě převodem, zaslání na dobírku není možné. Kupní smlouva je uzavřena konečným potvrzením objednávky z vaší strany. Na takto uzavřené kupní smlouvy se vztahuje právo odstoupit.

6. Právo odstoupit od smlouvy

Máte právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů ode dne převzetí zboží. To se nevztahuje na osobní převzetí, ale pouze na zboží zaslané poštou. Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od této smlouvy stačí nás informovat na e-mail info@trigon-knihy.cz. před uplynutím příslušné lhůty.

7. Důsledky odstoupení od smlouvy

Poté co nám oznámíte vaše rozhodnutí odstoupit od smlouvy, vás budeme kontaktovat a pokusíme se věc vyřešit k vaší plné spokojenosti. Pokud se nedohodneme jinak, vrátíme vám bez zbytečného odkladu všechny platby, které jsme od vás obdrželi, včetně nákladů na dodání (kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku Vámi zvoleného způsobu dodání, který je jiný než nejlevnější způsob standardního dodání námi nabízený). S vrácením platby můžeme počkat do té doby než vrácené zboží obdržíme. Pokud to budeme požadovat, zboží bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy nám oznámíte, že odstupujete od této smlouvy, zašlete zpět. Lhůta se považuje za dodrženou, pokud nám odešlete zboží zpět před uplynutím 14 dnů od vyzvání z naší strany. Ponesete přímé náklady spojené s navrácením zboží. Odpovídáte pouze za snížení hodnoty zboží v důsledku nakládání s tímto zbožím jiným způsobem, než který je nutný k obeznámení se s povahou a vlastnostmi zboží, včetně jeho funkčnosti.

8. Vadné plnění

Při prodeji použitého zboží upozorňujeme na případná poškození či opotřebení v popisu zboží. Pokud při převzetí objevíte vadu, na kterou jste nebyli před nákupem upozorněni, můžete reklamovat vadné plnění. Věc je vadná, zejména není-li dodána v deklarované jakosti. Vaše právo z vadného plnění zakládá vada, kterou má věc v okamžiku, kdy ji převezmete, byť se projeví až později. Nemáte práva z vadného plnění, jedná-li se o vadu, kterou bylo možné s vynaložením obvyklé pozornosti poznat již při uzavření smlouvy. Je vaší povinností podle možnosti zboží prohlédnout co nejdříve po jeho převzetí. Neoznámíte-li vadu zboží bez zbytečného odkladu, pozbýváte právo na reklamaci.

9. Reklamační řád

Jakmile zjistíte vadu zboží, je vaší povinností nás o tom informovat bez zbytečného odkladu e-mailem. Poté vás budeme kontaktovat a pokusíme se věc vyřešit k vaší plné spokojenosti. Pokud to uznáme za nezbytné, jste povinni předložit reklamované zboží k posouzení reklamace. Vaši reklamaci posoudíme do 14 dnů od obdržení reklamovaného zboží a o jejím vyřízení Vás budeme v této lhůtě informovat.

10. Doklad a účtenka

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen při platbě v hotovosti na výdejně vystavit kupujícímu účtenku a zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

11. E-maily od nás a ukládání cookies

Na vaši e-mailovou adresu vás budeme informovat o vyřizování vaší objednávky, dostupnosti či nedostupnosti titulů. Pokud jste se přihlásili k službě "Novinky z Trigonu", budou vám zhruba jednou za 14 dní chodit na e-mail informace o nových knihách v knihkupectví i antikvariátu, případně pozvánky na námi pořádané akce. Z těchto e-mailů je možné odhlásit se kliknutím na odkaz uvedený přímo v e-mailu nebo napsáním žádosti o odhlášení na e-mail info@trigon-knihy.cz. Při používaní webu trigon-knihy.cz souhlasíte s ukládáním tzv. cookies na váš počítač.

12. Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy, nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

13. Závěrečná ustanovení

Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu berete na vědomí, že se náš vzájemný vztah řídí českým právním řádem a dále nám výslovně udělujete souhlas se zpracováním svých osobních údajů zadaných při objednávce/rezervaci v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu potvrzujete souhlas s těmito obchodními podmínkami, které se tímto stávají součástí kupní smlouvy.