|
Brož, Ivan
V příbězích ze života a díla nositelů Nobelovy ceny. Obsahuje též přehled nositelů Nobelovy ceny. Čb fotografie, dobrý stav, jen na tit. listu...
75,00
Kč
|
Hořec, Petr Šterclová, Růžena
Vzpomínání na známého herce a komika. Mírná vada na deskách knihy, jinak dobrý stav.
50,00
Kč
|
|
Reitharová, Eva
Edice: Klub čtenářů, Malá galerie ; sv. 32. Monografie s ukázkami z výtvarného díla. Fotografie Ladislav Neubert. Velmi dobrý stav.
90,00
Kč
|
Chadraba, Rudolf
Edice Portréty. Studie je věnována životu a dílu velkého renesančního umělce. Rozebírá a systematicky sleduje hlavní obsahové linie Dürerových děl,...
78,00
Kč
|
|
Katalog. Práce ze čtyřicátých a padesátých let : Výstava v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem, červenec - srpen 1998. Připravil Jaromír...
96,00
Kč
|
Vavřínek, Vladimír
Edice: Portréty ; Sv. 21. Svazek je věnován životu a dílu jednoho z velkých vojevůdců a panovníků starověku. Druhá část uvádí úryvky ze spisů...
50,00
Kč
|
|
Hedbávný, Zdeněk
První monografická práce o jednom z největších divadelníků a režisérů, jehož jméno bylo nadlouho vyškrtnuto z českých kulturních dějin. K...
200,00
Kč
|
Pražák, Albert
Edice Libuše, matice zábavy a vědění ; XLI, III, 5, 6. Životopis, doprovozený výňatky jeho korrespondence. Velmi dobrý stav.
52,00
Kč
|
|
Horáková, Šárka
Kniha k filmu Juraje Jakubiska Bathory,[koncepce a spoluautorství textů Šárka Horáková ; závěrečné uspořádání a spoluautorství textů Dana Gáliková....
90,00
Kč
|
Roche, Marc
+ 32 stran fotopříloh na křídovém papíře. Překlad Karina Matějů. Zcela intaktní stav! - Britská královna Alžběta II. panuje Spojenému království už...
180,00
Kč
|
|
Saathen, Friedrich
O Anně Nahowské neměl do poloviny 80. let 20. století nikdo ani tušení. Tento intimní vztah mezi zralým císařem Františkem Josefem a mladou kupeckou...
50,00
Kč
|
Žáček, Jan
Historický román z tzv. doby temna přivádí na scénu zajímavé osobnosti Františka Antonína hraběte Šporka, Matyáše Brauna, pátera Koniáše a mnohé...
80,00
Kč
|
|
Berka, Karel
Edice Portréty ; Sv. 14. Profil velkého systematika starověku, posledního řeckého filosofa-optimisty a zaníceného empirika kreslí monografie na...
78,00
Kč
|
Berka, Karel
Edice Portréty ; Sv. 14. Profil velkého systematika starověku, posledního řeckého filosofa-optimisty a zaníceného empirika kreslí monografie na...
50,00
Kč
|
|
Tauber, Heinz Jakob
Edice : Paměti ; sv. 5. Autor, lékař, voják čs. armády na Západě, žijící od roku 1968 v Izraeli, zachytil ve svých vzpomínkách zmizelý svět svého...
180,00
Kč
|
Katalog k výstavě B. Kubišty konané v Karlových Varech r. 1969. Brožura obsahuje seznam vystavených děl i stručná životopisná data autora.
65,00
Kč
|
|
Nešlehová, Mahulena
Monografie významného představitele českého kubismu. Předlohy k reprodukcím Jan Brodský aj. Souběž. angl., franc. a něm. souhrn. Chronologický přehl....
490,00
Kč
|
Mihule, Jaroslav
Obsáhlá monografie je rozčleněna do chronologicky řazených témat: prolog (1890-1910), mladistvá tvorba (1910-1918), přerod (1919-1923), Paříž a...
220,00
Kč
|
|
Preiss, Pavel
Monografie o osudech a činech nejpopulárnější osobnosti českého baroka hraběte F.A. Šporka (1662-1738), kritika společenských poměrů, vyznavače...
160,00
Kč
|
Kubka, František Novotný, Miloslav
Edice: Kořeny ; 1. sv. Kniha vznikla literárně-historickou a sběratelskou prací Miloslava Novotného, který sestavil její obrazovou část. Obsahuje...
110,00
Kč
|
|
Novotný, Miloslav
Edice Knížky o umění ; Sv. 4. Obálka, původní litografie jako frontispice a grafická úprava Karla Svolinského. V dobrém stavu.
80,00
Kč
|
Prange, Gordon W.
Edice Ikarové ; Sv. 11. Letec, jenž vedl útok na Pearl Harbor. Životopis významného japonského vojenského letce a válečného stratéga Micua Fučidy....
90,00
Kč
|
|
Pignatti, Terisio,
Zasvěcený znalec benátského umění ve své obrazové publikaci dává nahlédnout do života i díla významného malíře Antonia Canala. Velmi dobrý stav.
85,00
Kč
|
Jindřich Chalupecký Award : MCMXC-MMX. Katalog vydaný u příležitosti vyhlášení Ceny J. Chalupeckého, která byla založena v roce 1990 z iniciativy...
90,00
Kč
|
|
Svobodová, Libuše
Vyd. u příležitosti výstavy František Bílek, Grafika / Kresby pořádané galerií Hollar v Praze v únoru 1999. Velmi dobrý stav.
60,00
Kč
|
Edice Poznání světa. Deníky, listy, dokumenty z ruštiny a španělštiny přeložili Oldřich a Jiřina Běličovi. Pečlivě sestavený sborník obsahuje kromě...
250,00
Kč
|
|
Edice Klub čtenářů ; sv. 248. Obrazový soubor soustřeďuje náměty typické pro tvorbu malíře, kterými vyjádřil svou celoživotní lásku k cirkusu a...
60,00
Kč
|
Macek, Josef
Monografie věnovaná významné osobnosti počátků italské renesance. Kniha z edice Portréty, sv. 13. Texty přeložil Dr. Jiří Spěváček. Dobrý stav.
40,00
Kč
|
|
Neméth, Lajos
Tivadar Kosztka Csontváry (1853-1919) - maďarský malíř. Publikace obsahuje 84 barevných a černobílých reprodukcí. V angličtině, němčině,...
80,00
Kč
|
Jandík, Stanislav
Vyprávění o Janu Kubelíkovi, který proslavil české jméno po celém světě . Obal se známkami používání, jinak zachovalá.
90,00
Kč
|
|
Bor, D. Ž.
Časobraní aneb Můj život v sedmi republikách. Vzpomínkový text doprovází 16 stran čb obrazové přílohy. Pevná vazba, barevná obálka. Běžná prodejní...
290,00
Kč
|
Kauffmann, Jean-Paul
Napoleonova cesta na Svatou Helenu. Kniha francouzského novináře Jeana-Paula Kauffmanna se pohybuje na pomezí psychologie a filozofie a zabývá se...
75,00
Kč
|
|
Šíp, Ladislav
Průvodce. Obr. příl. sest. Stanislav Jareš ; fot. Věra Caltová a kol. Obálku s použitím kreseb Karla Svolinského navrhl Ivo Urbánek. Velmi dobrý...
68,00
Kč
|
Kočí, Josef
Edice Členská knižnice nakl. Svoboda. Monografie postihuje složitý proces vytváření novodobého českého národa v širokých...
98,00
Kč
|
|
Haubelt, Josef
Edice Členská knižnice / Nakl. Svoboda. Autor formou medailonů přibližuje sledovaného období. Velmi dobrý stav.
95,00
Kč
|
Bauer, Jan
V žilách jim kolovala česká krev, staly se manželkami význačných panovníků a po jejich boku vstoupily do dějin. Byly však šťastné? Vzpomínaly na...
95,00
Kč
|
|
Ivanov, Miroslav
Edice Stopy - fakta - svědectví. Dva přátelé, profesor dějepisu v důchodu a bývalý kriminalista, pátrají po příčinách a neobjasněných okolnostech...
64,00
Kč
|
Škutina, Vladimír
Edice Rozmluvy ; sv. 6. Život, dílo a vzpomínky šlechtice a diplomata. Zachovalá.
55,00
Kč
|
|
Škutina, Vladimír
Stav dobrý
50,00
Kč
|
Škutina, Vladimír
Stav dobrý
50,00
Kč
|
|
Kniha obsahuje na 329 hesel, věnovaných profilům autorům a hudbením skladatelům, jejich dílo významnou měrou přispělo k vývoji české hudby po roce...
94,00
Kč
|
Pokora, Timoteus
Edice Portréty ; Sv. 20. Monografie pojednává o vládě Prvního svrchovaného císaře a jeho dynastie (3. století př.n.l.). Popisuje, jak sjednotil...
68,00
Kč
|
|
Pokora, Timoteus
Edice Portréty ; Sv. 20. Monografie pojednává o vládě Prvního svrchovaného císaře a jeho dynastie (3. století př.n.l.). Popisuje, jak sjednotil...
40,00
Kč
|
Hanek, H.
Věnováno velkému krotiteli Vojtěchu Trubkovi. Listy uvolněné ve vazbě, opotřebovaná.
80,00
Kč
|
|
Bárta, Jan
V rozhovorech zachycených publicistou a výtvarníkem Janem Bártou vzpomíná Dana Němcová na dobu, kterou prošla - od času dětství a vzpomínek na válku,...
60,00
Kč
|
Pokorný, Jaroslav
Edice Portréty ; Sv. 19. Monografie, která po úvodním povšechném zhodnocení básníkova díla načrtává prostředí a dobu jeho života, básnictví jeho...
60,00
Kč
|
|
Z rozhovorů s novináři a z veřejných vystoupení vybrala a uspořádala Olga Menšíková. Výborný stav.
84,00
Kč
|
Menšík, Vladimír
Z rozhovorů s novináři a z veřejných vystoupení vybrala a uspořádala Olga Menšíková. Výborný stav.
80,00
Kč
|