Logo Trigon Trigon nakladatelství - knihkupectví - antikvariát

Bubenská 3, Praha 7, tel.: +420 604 119 693, info@trigon-knihy.cz

O nás

Nakladatelství Trigon založil Vladislav Zadrobílek roku 1990 v přímé návaznosti na svoji samizdatovou činnost. V čele Trigonu stál 20 let, až do své smrti v prosinci 2010. Nyní Trigon vede jeho dcera Zuzana. Ediční činnost Trigonu je zaměřena na klasickou hermetickou, esoterickou a magickou literaturu, a především na alchymii a její symboliku. Vycházejí tu texty takových autorů, jako jsou Paracelsus, Agrippa, Lévi nebo Fulcanelli. Jedinečným nakladatelským počinem je Knižnice Logosu, limitovaná ediční řada přinášející zásadní alchymistické texty v českých překladech (Hermes Trismegistos, Nicolas Flamel, Bernard z Trevis, Basilius Valentinus, Michael Sendivogius, Eugen Philaletha, Libavius a další). V Trigonu vycházejí dále knihy představující autory té nejlepší české universalistické tradice (Lasenic, Kefer, Kabelák). Kmenovým současným autorem Trigonu je D. Ž. Bor. Jednou do roka vydává nakladatelství sborník Logos navazující na tradici předválečné Universalie.

V Trigonu vyšly nesmírně populární knihy Lobsanga T. Rampy, dále inspirované spisy Jakoba Lorbera a vnitřním diktátem přijaté knihy Alice A. Baileyové. Z beletrie a poesie přináší nakladatelství Trigon texty L. Klímy, J. Váchala, G. De Nerval, O. Březiny, G. Meyrinka, ze současných autorů pak D. Ž. Bora, J. Veselského, M. Topinky, B. Správcové a dalších.

Zvláštní pozornosti se v Trigonu dostává bibliofilským tiskům, jež vycházejí s grafickými listy význačných současných výtvarníků (Beránek, Hísek, Holcová, Kokolia, Krejča, Nikl, Novák, Rittstein, Šimotová aj.).

Nakladatelství Trigon má vlastní knihkupectví, v němž nabízí i podobně zaměřené knihy jiných nakladatelů. Velkou část prodejny tvoří antikvariát, který na rozdíl od knižní produkce nakladatelství není nijak specificky orientován, naleznete tu bohatě zastoupenou beletrii, poesii, knihy o výtvarném umění, bibliofilie, knihy z oborů historie, filosofie, psychologie, literární a divadelní věda a dalších humanitních věd. Nabídka antikvárního zboží v e-shopu je podstatně širší, než může vzhledem k rozloze nabídnout kamenný obchod. Knihy z externího skladu je třeba i k osobnímu odběru předem objednat.

 


Obsah: © 2008 - 2018 TRIGON - KNIHY s.r.o.; Forma: © 2008 - 2018 Ondřej Vaniš