|
Koukl, Antonín
8°, OBrož., zadní strana obálky utržena. - Antonín Koukl (1860-1884), novinář, básník, fejetonista, operní libretista, dramatik. Zemřel mlád,...
180,00
Kč
|
Heine, Heinrich
Mit einer Vorrede des Dichters, geschrieben am 20. Februar 1839 in Paris. Gedichte v. H.Heine, 1. Band. OLeinen, schmucker Buchdeckel mit...
380,00
Kč
|
|
La Fontaine, Jean de
S (čtrnácti celostránkovými) illustracemi od Gustava Doréa. Přel. Bedřich Peška. Velký formát 370 x 280 mm, novější polopergamenová převazba. Velmi...
980,00
Kč
|
Tomek, Václav Vladivoj
Kniha první - Praha staroslovanská (od nejstarších zpráv až do obezdění Starého města Pražského okolo 1235), Kniha druhá - Praha za největšího...
290,00
Kč
|
|
Kaminský, Bohdan
Verše erotické 1883-1885. Nerozřezaný výtisk, brož. Dobrý stav.
88,00
Kč
|
Koenig, Robert
Mit 43 zum Teil farbigen Beilagen und 263 Abbildungen im Text (Ausklapptafeln teils gut erhalten). Gr. 8°, Original-Halblederband mit reicher,...
380,00
Kč
|
|
Pouze druhý svazek (ze 2). Bohatě ilustrovaný tisk věnovaný Švýcarsku, s množstvím celostránkových rytin (městské veduty, horské výhledy,...
4000,00
Kč
|
Sammlung photografischer Aufnahmen der grossartigen Naturwunder, Städte und Meisterwerke von Nord,Central- und Süd-Amerika. Aufnahmen von John L....
1200,00
Kč
|
|
Stankovský, Josef Jiří
Historický román. Dobová poloplátěná převazba, zažloutlý papír, jinak dobrý stav. Na přídeští varovný lístek z půjčovny knih A. Krainera ("Ctenáři,...
60,00
Kč
|
Herder, Johann Gottfried von
Aus einer neu eröffneten morhenländischen Quelle. / Briefe zweyer Brüder Jesu in unserem Canon. Johann Gottfried von Herder's sämmtliche Werke. Zur...
600,00
Kč
|
|
Moráwek, Karl Gottlob
Geschichte der böhmisch-evangelischen Exulantengemeinde in Zittau, sowie ihrer Prediger und Jugendlehrer von 1621-1847. Treu nach böhmischen und...
440,00
Kč
|
Ulrici, Hermann
Zweite neu bearbeitete Auflage. Dobrý stav, polokožená převazba, mramorovaná ořízka, na tit. listu decentní razítko pův. majitele.
250,00
Kč
|
|
Schenkl, Karl
Obsáhlý řecko-německý slovník používaný v německých školách konce 19. století. Polokožená vazba hodně poškozená a ne příliš esteticky vyspravená, ale...
200,00
Kč
|
Bouvier, M. P. L. Ehrhardt, A.
Die Farben, Öle und Mamittel - Die Ölmalerei - Die Werkstatt. Gänzlich neu bearbeitet von A. Ehrhardt. Čb vyobrazení a nákresy v textu. Sazba...
400,00
Kč
|
|
Clarke, Adam
Dr. Adam Clarke's Handbuch für junge Prediger. Nebst verschiedenen Abhandlungen über Homiletik. Příručka mladého kazatele. Zažloutlý papír, podél...
240,00
Kč
|
Barbarini, Franz
Čtyři rytiny 315x470mm, sign. a dat. v desce (Fr. Barbarini fecit 1835), horská panoramata (hemiorama) - pohledy z hory Gaisberg, v popředí každého...
3500,00
Kč
|
|
Wagner, Hermann
Planmäßig geordnete Sammlung zahlreicher anregender Belustigungen, Spiele und Beschäftigungen für Körper und Geist, im Freien und im Zimmer. Mit mehr...
1400,00
Kč
|
Tomek, Václav Vladivoj
"O sepsání žiwotopisu jeho pokusil se Wácslav Wladiwoj Tomek." Pozdější, reprezentativní polokožená převazba (5 falešných vazů, kožený hřbetní...
900,00
Kč
|
|
Spazier, Richard Otto
"Ein biographischer Commentar zu dessen Werken." Jean Paul´s sämmtliche Werke, Bd. LXI-LXV. Rozsáhlá biografická studie z pera spisovatelova synovce....
2000,00
Kč
|
Hossbach, [Peter] Wilhem H.
Celopapírová dobová vazba, neoříznuto, některé stránky s "oslími rožky". Hossbach (1784-1846), evangelický duchovní. Tato práce je vůbec první...
3600,00
Kč
|
|
Lechler, Gotthard Victor
Dobová polokožená převazba, oba díly v jednom svazku, zlacený hřbet s nepravými vazy, šité kapitálky, hrany desek odřené, na přídeští knihovní...
1500,00
Kč
|
Deutsche Reichpost. Dva korespondenční lístky (5 Pf.), prošlé poštou (Hamburg), vždy stejný odesilatel i adresát, psáno španělsky, odesilatelem...
300,00
Kč
|
|
Dva spisy v jednom svazku (dobová převazba): 1) Le Dhammapada. Avec introduction et notes par Fernand Hû. Bibliothéque orientale elzévirienne XXI....
750,00
Kč
|
Nösselt, Friedrich
Lehrbuch der griechischen und römischen Mythologie für höhere Töchterschulen und die Gebildeteren des weiblichen Geschlechts. Ocelorytina ve front....
160,00
Kč
|
|
Fénelon, F. Salignac De La Mothe
Dvojjazyčné francouzsko-italské souběžné vydání. ve front. rytinový portér autora. Pouze 1. díl! (Tome premier / Tomo primo).
60,00
Kč
|
Chateaubriand, Vicomte von
Uebersetzt von K. V. Kronfels. Vierter Theil.
60,00
Kč
|
|
[Machsor le jom rišon šel Roš ha-šana] Gebete für den ersten Tag des Neujahr-festes. Mit deutscher Uebersetzung und erläuternden Anmerkungen von M....
600,00
Kč
|
Literární almanach Umělecké besedy 1872. Pořadatel Otakar Hostinský. Obsah: V. Hálek, J. Durdík, S. Čech, E. Krásnohorská, L. Quis, K. Světlá, G. Pf....
250,00
Kč
|
|
Marie Ludovika (1787-1816), rakouská císařovna. Konvolut tisků:
1) F. v. P. G**: Kirchenlied am höchsten Vermählungsfeste Sr. k.k. Apostol. Majestät...
5000,00
Kč
|
Jirásek, Alois
Starodávná selanka Aloisa Jiráska. Kabinetní knihovna, sv. 20. Původní bohatě zdobená plastická šedá CPl. vazba, zlacení, po všech stranách zlatá...
70,00
Kč
|
|
Montépin, Xavier de
Špatný stav, titulní a poslední strana poničené, odřené, několik stránek vypadává z vazby, přeložil Karel Kádner
70,00
Kč
|
List pamětní vydaný ve prospěch českého divadla Národního péčí a nákladem Umělecké besedy. Redaktoři Otakar Hostinský, Jan Koula, Josef Myslbek,...
290,00
Kč
|
|
Několik čísel Národních listů z let 1863-1914, svázáno do celoplátěné vazby foliového formátu. Obsahuje: 1) 1863, 15.6., číslo věnované úmrtí F....
700,00
Kč
|
Martin, F.
Obsahuje 28 obrazových tabulís celkem 218 vyobrazeními, z nichž mnohé jsou ručně kolorované. Mit 218 Abbildungen aut 28 Tafeln. Zweite, vermehrte und...
600,00
Kč
|
|
Hugo, Victor
Nouvelle édition illustrée. Reprezentativní francouzské vydání klasického románu Victora Huga s četnými ilustracemi předních francouzských...
550,00
Kč
|
Klán, František
"Truchlivý popis o velkém utrpení chudé vdovy Alžběty Doležalové z Bartovic v Čechách s jejími pěti dítkami. Sepsal František Klán, zpěvák z...
80,00
Kč
|
|
Picek, Václav Jaromír
Co básní sv. III. Složil Václav Jaromír Picek. Dobová polokožená vazba, na deskách barevný mramorovaný papír. Na některých stránkách drobné stařecké...
300,00
Kč
|
Dingler, Emil Maximilian [Hrsg.]
Dva obsáhlé svazky polytechnického časopisu z roku 1864: 1) Bd. 172 (Vierte Reihe 22. Bd.), XII, 468 pp., 7 lithographierte Falttafeln. 2) Bd. 174...
3000,00
Kč
|
|
Frencl, Innocenc Antonín
Postilla aneb Wýklady a rozgjmánj na řečia episstoly nedělnj a svátečnj celého roku ku poučenj a wzdělánj katolických křesťanů sepsaná od Innocencia...
140,00
Kč
|
Frencl, Innocenc Antonín
Postilla aneb wýklady a rozgjmánj na ewangelia nedělnj a swátečnj celého roku, gakož i umučenj Pána nasseho Ježjsse Krista, ku poučenj a wzdělánj...
140,00
Kč
|
|
Čech, Svatopluk
Salonní bibliotéka č. 10, původní výrazně zdobená, zlacená celoplátěná vazba, velmi dobrý stav.
120,00
Kč
|
Celkem 17 světlotiskových reprodukcí vydaných jako Premie Umělecké Besedy (Album odboru výtvarného) v 90. letech 19. století. Přiloženy dvě přední...
170,00
Kč
|
|
Příprawka pro Dítky, kteréž poneyprve chtěgi pristaupiti k swaté Wečeři páně na Spůsob Konfyrmacy. Přidané gsau některé potřebné Modlitbyčky. - Velmi...
190,00
Kč
|
Spitta, Carl Johann Philipp
Eine Sammlung christlicher Lieder zur häuslichen Erbauung. Leipzig 1845. + Zweite Sammlung christlicher Lieder zur häuslichen Erbauung. Leipzig 1844....
400,00
Kč
|
|
Sepp, Johann Nepomuck
Register über die im Königreiche Böhmen vom Jahre 1348 bis einschlüssig 1820 kundgemachten politischen Gesetze und Verordnungen. Nach den Rothischen...
6000,00
Kč
|
Schmid, Christoph
"Eine Geschichte des Alterthums für Aeltern und Kinder." Mit einem Kupfer. Celostr. mědiryt ve front. Poškozená dobová cpl. vazba - zadní deska zcela...
120,00
Kč
|
|
Rabener, (Gottlieb Wilhelm)
Cabinets-Bibliothek der Deutschen Classiker (Zweites Bändchen). - 16°, Originalpappband mit montiertem Rücken-Titelschild.
80,00
Kč
|
Texty osmi lidových písní doprovázejí bohatě ornamentované oceloryty různých autorů, mezi nimi též Josefa Mánesa (3x). Kniha v poněkud poškozené...
400,00
Kč
|