|
Kompletní ročník latinsky psaného periodika, sloužícího jako úřední věstník Svatého stolce a Vatikánu. AAS obsahuje důležité veřejné dokumenty vydané...
200,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Ludvík Šváb: Viditelná žena, Stanislav Ulver: „Hvězdy“ a mýtus,...
119,00
Kč
|
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Vratislav Effenberger: Surrealistická civilizace, René Alleau:...
119,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: D. Ž. Bor: Obraz a odraz obrazu člověka, Ivan Horáček: Obraz...
119,00
Kč
|
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: František Dryje: Fantom, který se směje, Benjamin Péret: Celý...
119,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Saint–Paul–Roux: Klepejte na dveře a bude vám otevřeno, Vratislav...
119,00
Kč
|
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: František Dryje: Projekt Mentální morfologie, Vratislav...
119,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Vratislav Effenberger: Princip analogie a dialektické vědomí,...
238,00
Kč
|
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Karel Teige: Pod rozbořeným nebem (výbor z textů; uspořádali:...
119,00
Kč
|
16. číslo sborníku Analogon. Obsah: Zbyněk Havlíček: A pak tu bylo mládí…. Jan Šimsa: Neurózy sexuální. Psychoterapie, Aleš Pech: Systém krutosti a...
119,00
Kč
|
|
24. číslo sborníku Analogon. Obsah: André Breton: Nový duch, Ivan Horáček: Náhoda a chaos – včera, dnes a zítra, Michel Carrouges: Objektivní náhoda,...
119,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: František Dryje, Bruno Solařík: Svatokrádež?, František Dryje,...
119,00
Kč
|
|
Dvojčíslo sborníku Analogon. Obsah: Martin Stejskal: Logika šera a páteř tmy, Zbyněk Havlíček: Erekce vzdušných zámků, Eva Švankmajerová: Intoxikace,...
238,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Ladislav Šerý: Globální Ein Kessel Buntes, Ivan Horáček: Revolta...
119,00
Kč
|
|
Dvojčíslo sborníku Analogon. Obsah: Podvraty, Antonin Artaud: Ke xylofonii obscénního na vědomí v agónii, Josef Fulka: Dva póly subverze: Rousseau a...
238,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Jiří Brynda: Úvodník, Bertrand Schmitt: Nepřítel před branami,...
119,00
Kč
|
|
Dvojčíslo sborníku Analogon, z velké části věnované Mikuláši Medkovi. Obsah: Vincent Bounoure: Umění konverzace, Vincent Bounoure, Vratislav...
238,00
Kč
|
36. číslo sborníku Analogon. Obsah: Henry Darger: Příběh čilouších děvčátek, Alan D. Sokal: Přestupování hranic: k transformativní hermeneutice...
119,00
Kč
|
|
Dvojčíslo sborníku Analogon. Obsah: Henri Michaux: Příjezd do Alicante, D. Ž. Bor: Ne umění pro všechny smysly, ale VŠECHNY SMYSLY PRO UMĚNI, Zbyněk...
238,00
Kč
|
40. číslo sborníku Analogon. Obsah: Jacques Lacan: O lži, fikci, pravdě a neznalosti, Jean Baudrillard: Masmédia, sex a volný čas, Zdeněk Kratochvíl:...
119,00
Kč
|
|
Dvojčíslo sborníku Analogon, věnované historii surrealistického hnutí u nás. Obsah: I. 1964-1969: František Dryje: Dějiny neosamocenosti (1), Albert...
238,00
Kč
|
V limbickém systému mozku…, Ivan Horáček, Jan Zrzavý: Emailová rozprava o násilí a zabíjení, Giovanna Borradori: Filosofie v době teroru (Rozhovory s...
119,00
Kč
|
|
Eros v krajině (André Breton, Martin Stejskal), „Las Pozas“: džungle v džungli (Kateřina Piňosová, Christopher Cook, Bill Howe), Luboš Antonín:...
238,00
Kč
|
Obsah: „Člověk může nebýt surrealistou, může jím být a může přestat jím být.“ (André Breton), André Breton: Anketa o magickém umění, Henri Michaux: V...
238,00
Kč
|
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Michel Lequenne: Trh proti tvorbě, Mezi trhem a svobodou ducha...
119,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Robert Benayoun: Smysl nesmyslu, Jean Tardieu: Malé problémy a...
238,00
Kč
|
|
Dvojčíslo sborníku Analogon, obsah: Vratislav Effenberger: Psychoideologie a ideové modely, Louis Aragon: Pojednání o stylu, Julien Gracq: Přízrak...
238,00
Kč
|
60. číslo sborníku Analogon. Obsah: Vítězslav Nezval: Návrh surrealistické ankety (1935), Jiří Sádlo: Anatomie periferie, Jiří Brynda: Podzim na...
149,00
Kč
|
|
62. číslo sborníku Analogon. Obsah: Vítězslav Nezval: Proti hmyzu, Remedios Varo: De Homo Rodans, Guy Ducornet: Parazité surrealismu, Kenneth Cox:...
149,00
Kč
|
63. číslo sborníku Analogon. Obsah: Vincenzo Bonaminio, Mariassunta Di Renza: Tvořivost, hravost, snění (překrývající se kruhy v díle Marion...
169,00
Kč
|
|
64. číslo sborníku Analogon. Obsah: Jan Švankmajer: K autenticitě tvorby, Jan Kohout: Popelnicové zpěvy (fragment z románu Kom), Ludvík Šváb: Hic et...
169,00
Kč
|
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Albert Marenčin: Sekera spánku, Guy Girard: Korál z čisté vlny,...
119,00
Kč
|
|
Zprávy spolku architektů a inženýrů v král. Českém. Rořník XIII (1914). Bohatě ilustrovaný časopis, tento ročník věnován zejména budově Národního...
1500,00
Kč
|
Číslo časopisu Artforum z března 1988. Text anglicky, množství čb a barevných reprodukcí, reklam apod. Stav dobrý.
80,00
Kč
|
|
Asa foetida (četovo lejno) je soubor 28 rozmnožovaných letáků (převážně o jednom listu, tištěném po obou stranách) s lékařskými anekdotami,...
220,00
Kč
|
Laciný prostonárodní obrázkový časopis. 52 čísel ročníku IX., rok 1901, v poloplátěné převazbě. Dobrý stav.
120,00
Kč
|
|
Laciný prostonárodní obrázkový časopis. 26 čísel čtrnáctidenníku, ročník XI, 1903. Převazba. Dobrý stav.
120,00
Kč
|
Herben, Jan
Konvolut 33 čísel časopisů vydávaných J. Herbenem. nabízená čísla jsou z let 1899, 1901, 1905. Konvolut obsahuje: 25x Čas, beletristická příloha k...
280,00
Kč
|
|
Ročník V., číslo 5, vyšlo v květnu 1950. Časopis vydávalo Miniterstvo informací a osvěty. 104 stránky věnované poštovním známkám. Úvodní článek...
90,00
Kč
|
Redaktoři Jaroslav Prokeš, Gustav Skalský, Václav Vojtíšek. Z obsahu- Gustav Skalský: Význam hmotných památek pro dějepisné bádání, Jaroslav Prokeš:...
140,00
Kč
|
|
Ročník 10. S 10 obrazy v textu, 17 obr. přílohami a přílohou o 8 tabulkách znaků se 14 listy popisů. Redaktor: Dr. J. V. Šimák. Velmi dobrý stav.
90,00
Kč
|
Celý ročník výzamného časopisu věnovaného české kulturní historii. Redaktor J. V. Šimák. Z obsahu: Kostel v Hlinsku, kostel ve Svratce, Hromové...
180,00
Kč
|
|
Ročník 17., 1909, číslo 1.. Řídí Zdeněk Wirth. Z obsahu: K. Hilbert - Hudební kruchta ve sv. Vítu v Praze, A. Havlík - Prehistorické nálezy v...
180,00
Kč
|
Roč. LIX, čísla 1-4, volné svazky, dobrý stav
90,00
Kč
|
|
4 kompletní ročníky LXII-LXV (1954-57), volná čísla, dobrý stav
250,00
Kč
|
Ročník LXVII, čísla 1-4, volné svazky, komplet, dobrý stav
90,00
Kč
|
|
Roč. LXX, čísla 1-4, komplet, volná čísla, dobrý stav
90,00
Kč
|
Roč. II. Číslo 39 - 40; 40 - 41. Obsahem časopisu, který řídil a za redakci odpovídal Jaroslav Foglar, je kromě zajímavých článků a rubriky "Z Bobří...
350,00
Kč
|