|
Slavnostní číslo Věstníku hlavního města Prahy k oslavám 600 let Staroměstské radnice. Kniha má drobné poškození. Dobrý stav.
120,00
Kč
|
40,00
Kč
|
|
Ročník XXII. Správa hlavního města Prahy od převratu, zastupitelstvo hl. m. Prahy, jeho členové, výbory, kluby, sbory poradné, ústavy a korporace,...
300,00
Kč
|
Svoboda, E.
Zvláštní otisk y věštníku hl.města Prahy.8°sešit, čb fota.Po okrajích stránek stopy po vlhkosti.
40,00
Kč
|
|
Zprávy spolku architektů a inženýrů v král. Českém. Rořník XIII (1914). Bohatě ilustrovaný časopis, tento ročník věnován zejména budově Národního...
1500,00
Kč
|
Vojtíšek, Václav
O jeho vývoji, sbírkách i významu. Ve frontispice portrét K. J. Erbena, prvního archiváře hl. m. Prahy. S čb fotografiemi tištěnými na křídovém...
80,00
Kč
|
|
Merhout, Cyril
S 1 vyobrazením a 8 tabulkami. Druhé, nezměněné vydání. Edice Stopami věků, č. 12. Původní Brož., v pravém okraji obálky zašpiněná od inkoustu,...
90,00
Kč
|
Tatoušek, František
Z pamětí starého Břevnova napsal František Tatoušek. Břevnovský mohykán. kesle, Klášter Břevnovský, Markytská pouť, Opilá Barka, Pátek Eduard,...
180,00
Kč
|
|
Celý ročník výzamného časopisu věnovaného české kulturní historii. Redaktor J. V. Šimák. Z obsahu: Kostel v Hlinsku, kostel ve Svratce, Hromové...
180,00
Kč
|
Lorenc, Vilém
Foto: Vladimír Uher ; kresby rekonstrukcí a půdorysů: Jana Jíchová. Text v angl., ruštině, něm., a španělštině. Velmi dobrý stav.
260,00
Kč
|
|
Tříska, Karel
Edice: Stopami věků ; č. 13. Stavební dějiny jednoho barokního paláce. Zachovalá.
120,00
Kč
|
Lorenc, Vilém
Jedinečná monografie věnovaná baroknímu paláci rodu Černínů. Fotografie Vladimír Uher, kresby rekonstrukcí a půdorysů Jana Jíchová. Text česky,...
260,00
Kč
|
|
Frejková, Olga
6 čb foto příloh. Edice Poklady národního umění; Sv. 37.
50,00
Kč
|
Neubert, Karel Neubertová, Jana
Historie, příroda, umění. Spoluprací známých fotografů, básníků a spisovatelů vznikla reprezentativní obrazová publikace, která ve více než 250...
90,00
Kč
|
|
Uhlíř, Ludvík Mikloš, Františe
Čechoslovakija = Tschechoslowakei = Czechoslovakia = Tchécoslovaquie = Checoslovaquia. Fot. Josef Sekal ; Úvodní slovo Lubomír Štrougal. Barev. fot....
180,00
Kč
|
Bass, Eduard
Obšírné přiblížení významného roku včetně portrétů osobností a reprodukcí dobových materiálů, obraz doby z mnoha úhlů pohledu. Knihy dalekých obtorů...
90,00
Kč
|
|
Peťas, František
Mittelalterliches Mosaik vom Prager Veitsdom. Text von František Peťas. Photographien von Alexander Paul. Deutsch Text. - 20 str. textu + 48...
120,00
Kč
|
Tomek, Václav Vladivoj
Čtvrtý díl dějepisu Prahy obsahuje příběhy od smrti krále Václava IV. do přijetí Zikmunda za krále - dobu husitských válek. Výborný stav.
410,00
Kč
|
|
Tomek, Václav Vladivoj
Kniha první - Praha staroslovanská (od nejstarších zpráv až do obezdění Starého města Pražského okolo 1235), Kniha druhá - Praha za největšího...
290,00
Kč
|
Edice: Pragensia. Základní encyklopedická příručka dějin Prahy, sestavená kolektivem historiků pod vedením Zdeňka Míky. Dobrý stav.
100,00
Kč
|
|
Edice: Pragensia. Základní encyklopedická příručka dějin Prahy, sestavená kolektivem historiků pod vedením Zdeňka Míky. Dobrý stav.
80,00
Kč
|
"Pod starobylým štítem lékárny U bílého jednorožce." Autorské ani nakladatelské údaje neuvedeny. Pěkně vypravená brožura seznamující s historií a...
140,00
Kč
|
|
Stompfe, Alois
1846-1936. Sestavil JUDr. Alois Stompfe. Naladatelské ani autorské údaje neuvedeny. Na tit. listu perem psaná dedikace "V upomínku na mého otce 28....
95,00
Kč
|
Historie Prahy v krásné literatuře. S čb obrazovou přílohou.
120,00
Kč
|
|
Historie Prahy v německé literatuře. S 16 s. čb obrazovou přílohou. - Deutsche Dichter erzählen von Prag und seiner Geschichte. Herausgegeben im...
150,00
Kč
|
Petráňová, Lydia
Celostránková vyobrazení pražských domovních znamení, po všeobecném úvodu rozbor jednotlivých domů. Fotografoval PAvel Štecha. Lehce volnější vazba,...
120,00
Kč
|
|
Merhout, Cyril
Obálka, frontispis a úprava Karla Müllera. S 5 čb reprodukcemi na přílohách, tisk na křídovém papíře. Obálka při okrajích trochu otřepaná, jinak...
90,00
Kč
|
Benešová, Marie Pošva, Rudolf
Ztráty i zisky asanace pražského židovského města. Dobové fotografie a rytiny, letecké pohledy. Urbanismus. Text také německy a anglicky. Dobrý stav.
88,00
Kč
|
|
Novotný, Antonín
Edice Umělecké památky. Řada II ; Sv. 7. Sv. 1, Zmizelá Praha 6. První svazek. Na titulu podpis autora. Okraje a hřbet papírové obálky potrhané.
130,00
Kč
|
Barevná dopisnice, „dlouhá adresa“, text sdělení na obrazové straně. Prošlé poštou, velmi dobrý stav.
100,00
Kč
|
|
Ševčík, Bedřich
Průvodce z roku 1948 s 8 celostr. čb. fotografiemi. Velmi dobrý stav.
85,00
Kč
|
Sv. 7. Zpracoval František Holec a kolektiv. Obálka, vazba a graf. úprava Josef Týfa. Velmi dobrá stav.
Vydání 1. vyd.
230,00
Kč
|
|
Neubert, Karel Kořán, Ivo
Obrazová publikace o Karlově mostě v anglickém jazyce. Dobrý stav, pouze obálka na zadní straně poškrábaná.
180,00
Kč
|
Sedláčková, Ema
+ 8 čb foto příloh. Edice Poklady národního umění, sv. 39. a 40. Dobrý stav
50,00
Kč
|
|
Žákavec, Ferdinand
O budovatelích a budově Národního divadla v Praze. S 90 čb vyobrazeními na přílohách.Původní zlacená polokožená vazba, ve hřbetu odřená, se zlacenou...
180,00
Kč
|
Podlaha, Antonín Šittler, Eduard
Objemná monografie v luxusní vazbě. Historie a vývoj sbírky chrámového pokladu u Sv. Víta v Praze. Podílná kniha za rok 1902 a 1903, číslo XLIII.. 94...
2500,00
Kč
|
|
Zima, Václav
Je to básnické oslovení města, ale i vznícený chvalozpěv na církev.. Obálku a kresby v textu Zdeněk V. Bouše. Obálka knihy je mírně potrhaná, jinak...
90,00
Kč
|
Podlaha, Antonín
S množstvím čb fotografií. Dobrý stav.
90,00
Kč
|
|
Podlaha, Antonín
Nově vydal Otakar Švec, rektor kostela sv. Jiří, ve prospěch téhož kostela. Obálkový název: Ilustrovaný průvodce chrámem sv. Jiří na Hradě Pražském....
70,00
Kč
|
Napsali B. Hübschmann, V. Dědina, J. Filip, K. Guth a Zd. Wirth. Díl 1, 1939. 81 s., Se 4 vývojovými plány Prahy v příloze. Díl 2. 1939. 74 s. Edice...
300,00
Kč
|
|
Korespondenční lístek vydaný u příležitosti Pražské jubilejní výstavy 1908, tzv. dopisnice „druhého typu“, která „vydávati se bude pouze v okresu...
100,00
Kč
|
Kubíčková, Božena
Zvláštní otisk ze Sborníku příspěvku k dějinám Hlav. městy Prahy. Opotřebované, listy nerozřezané.
190,00
Kč
|
|
Hála, Bohumil
Studie z experimentální fonetiky. Se 75 čb artikulačními nákresy (průřezy úst, průměty). Dobová polop=látěná razítka, uvnitř vícekrát razítka, dobrý...
180,00
Kč
|
Kamenický, Jan
Souborné vydání pravidelných turistických článků, otištěných v "Národní Politice" z okolí hl. města Prahy: Povltaví, Polabí, Posázaví, Brdské a...
98,00
Kč
|
|
Popis a historie této kaple, autor ani vydání neuvedeno. Brožurka v ochranném obalu, dobrý stav.
80,00
Kč
|
Vojtíšek, Václav Líbal, Dobroslav
Vydala Karlova universita v Praze k šestistému výročí svého založení v grafické úpravě Josefa Ficence. Obálka, patitul a titul dvojbarevný tisk....
80,00
Kč
|
|
Mahler, Zdeněk
Příběh pražské katedrály z pera historika, scénáristy a spisovatele. Dobrý stav, obsahuje neautorské věnování.
85,00
Kč
|
Mahler, Zdeněk
Příběh pražské katedrály z pera historika, scénáristy a spisovatele. Velmi dobrý stav.
85,00
Kč
|