|
Loti, Pierre
Reisebilder. Geschichte nach Ländern. Německy psaný (tištěno kurentem) cestopis z pera francouzského spisovatele, cestovatele a námořníka, jenž měl...
55,00
Kč
|
Kandert, Josef,
Fotografie Bedřich Forman, Jan Pícha, Jan Šváb ; mapy Jiří Kodeš. V dobrém stavu.
94,00
Kč
|
|
Murray, Jocelyn
Kniha pojednává o dávné historii i současnosti afrického kontinentu. Obsahuje velké množství map, ilustrací a fotografií. Ve výborném stavu.
100,00
Kč
|
Vágner, Josef
Autor, který při odchytu zvířat pro zoologickou zahradu ve Dvoře Králové i pro jiné zoo důvěrně poznal africkou zvířenu, informuje o současném stavu...
75,00
Kč
|
|
Hanzelka, Jiří Zikmund, Miroslav
Edice Poznání světa. Druhý svazek cestopisu líčí svízelnou cestu od Rudého moře Habeší a Somálskem k Indickému oceánu, odtud Kenyí ke...
50,00
Kč
|
Hanzelka, Jiří Zikmund, Miroslav
Edice Poznání světa. Třetí svazek cestopisu vede po stopách burských osadníků k mysu Dobré naděje, územím Jihoafrické unie, Basutskem a Natalem do...
50,00
Kč
|
|
Hanzelka, Jiří Zikmund, Miroslav
Tři svazky (komplet), ovšem všechny tři svazky bez obálky, se známkmi užívání
100,00
Kč
|
Uhlig, Helmut
Abenteuerliche Reisen im Hindukusch und Himalaya. Mit 24 Abbildungen (barevné fotografie na přílohách). Velmi dobrý stav.
85,00
Kč
|
|
Holzbachová, Mira
Z historie amerických indiánů. Černobílé fotografie, barevné malované portréty. Dobrý stav.
50,00
Kč
|
Holzbachová, Mira
Z historie amerických indiánů. Černobílé fotografie, barevné malované portréty. Dobrý stav.
50,00
Kč
|
|
Holub, Miroslav
Poloreportáž z USA. Se známkami použití.
50,00
Kč
|
Ross, Colin
Cestopis se 104 foto obrázky a mapou. Zachovalá.
120,00
Kč
|
|
Tolten, Hans
Z dob "bavlněné horečky" v Agentině. Původní dřevoryty titulního listu i textu provedl Michael Florian. Bez obálky, dobrý stav.
90,00
Kč
|
Huc, Évariste Régis
Cesta do Lhasy, kterou se svým druhem P. Josephem Gabetem v letech 1844 až 1846 vykonal a podle vzpomínek vypsal P. Evariste-Régis Huc někdejší...
120,00
Kč
|
|
Mrštík, Vilém
Listy z Nižního Novgorodu. Podle autorova rukopisu k vydání připravil a doslovem opatřil Jan Vladislav. Obal při horním okraji mírně zažloutlý, jinak...
80,00
Kč
|
Cocteau, Jean
Podle francouzského znění v časopisu Paris-Soir přeložil Jindřich Hořejší. Desky zašlé, jinak dobrý stav.
80,00
Kč
|
|
Čapek, Karel
8°převazba, il. autor.
55,00
Kč
|
Knížák, Milan
Publikace přináší úvahy a postřehy z cest a pobytů v letech 1968-1983. Uvnitř podpis autora. Dobrý stav.
120,00
Kč
|
|
Knížák, Milan
Publikace přináší úvahy a postřehy z cest a pobytů v letech 1968-1983. Dobrý stav.
50,00
Kč
|
Flammarion, Camille
Přel. Karel Dyrynk a B.M. Weigert. Dobová poloplátěná vazba, velmi dobrý stav.
85,00
Kč
|
|
Edice Poznání světa. Deníky, listy, dokumenty z ruštiny a španělštiny přeložili Oldřich a Jiřina Běličovi. Pečlivě sestavený sborník obsahuje kromě...
250,00
Kč
|
Kristof, Nicholas D. WuDunn, Sheryl
Boj o duši rozvíjející se mocnosti. Přeložila Alena Šmídová. Velmi dobrý stav včetně obálky
150,00
Kč
|
|
Vydává a řídí Bohumil Z. Nekovařík. Autoři textů ve sborníku: Felix Shay, W.L.Finley, E.H. Morris, M.O. Williams, T.A.Jaggar, A.B. Kirjassoff....
190,00
Kč
|
Havlasa, Jan
Edice: Sebrané spisy / Jan Havlasa ; Sv. 17. Tahitská dobrodružství se 170 snímky. V dobrém stavu.
95,00
Kč
|
|
Prescott, William Hickling
Autor shrnuje dějiny období od příchodu Španělů do říše Inků až po definitivní zakotvení španělské moci v Peru. Dobrý stav.
130,00
Kč
|
Appelius, Mario
Nové Japonsko. Historie a současnost Japonska 40. let minulého století. Mnoho černobílých fotografií. Dobrý stav, převazba.
90,00
Kč
|
|
Schörpner, František
Člověk a příroda tvůrci zázraků. Divy Afriky, divy Asie. Množství čb fotografií v textu. Trochu rozvolněná vazba, běžné stopy manipulace, na zadní...
200,00
Kč
|
Bitsch, Jorgen
Přeložila Božena Kollnová-Ehrmannová, ilustrace Jan Javorský, obálku navrhl Miroslav Fulín, na dolní části hřbetu natržené asi 2 cm, patrné známky...
40,00
Kč
|
|
Bernatzik, Hugo Adolf
Výzkumné cesty Zadní Indií. S 83 fotografiemi autorovými. Přeložil Viktorin Klid. Kniha s četnými známkami manipulace, vazba poškozená
40,00
Kč
|
Meehan, Cary
Průvodce po posvátných místech, legendách a lidových pověstech. Provincie Leinster a Munster. Výborný stav.
160,00
Kč
|
|
Rost, Jurij
Cestopis o výstupu sovětských horolezců na nejvyšší horu světa. 32 stran barevných příloh. Přeložil Josef Zumr. Dobrý stav.
60,00
Kč
|
Senkevič, Jurij Aleksandrovič
Plavba na rákosovém člunu. Přel. Vladimír Müller, mapa Karel Zpěvák; obálka, vazba a graf. úprava Miloslav Fulín. 32 stran barev. foto příloh. Obálka...
60,00
Kč
|
|
Pašek, Mirko
Edice Nakladatelství Mladých ; sv. 16. Exotické povídky a zážitky z Indie Mirko Praška - cestovatele, reportéra a autora dobrodružných knížek pro...
50,00
Kč
|
Baum, Jiří
Cestopis. Text upravil prof. J. Kubišta. Foto autor. Obálka zažloutlá, při okrajích roztřepená, uvnbitř dobrý stav.
60,00
Kč
|
|
Horníček, Miroslav
114 čb fotografií Pavel Kopp. Obálka, vazba a graf. úprava Jiří Rathouský. Dobrý stav
50,00
Kč
|
Zedtwitz, Franz
Ein Heldenbuch vonm Polarforschern und ihren Fahrten. V zajetí pólu - historie polárních výprav a popis vlstní expedice. S 29 čb snímky a mapkou....
120,00
Kč
|
|
Horníček, Miroslav
Edice Cesty. Vyprávění o pobytu v Provenci, doplněné autorovými fotografiemi a ilustracemi A. Vondry, přináší nejen dojmy a zážitky z putování...
50,00
Kč
|
John, Radek
Cestopis. S podpisem autorovým na titulní straně. Výborný stav.
90,00
Kč
|
|
Horníček, Miroslav
Reportáž ze světové výstavy Expo 67 v Montrealu. S fotografiemi autora. Typo Jiří Rathouský. Obálka chybí, kniha se známkami užívání. - Krátké...
60,00
Kč
|
Springer, František
Číslovaný výtisk, ex. 133/300, s podpisem A. Morávka v tiráži. Typografická úprava, frontispice a obálka od Antonína Morávka. Dobrý stav
80,00
Kč
|
|
Kroc, Vladimír
Aneb, Austrálie a Nový Zéland v Zápisníku zahraničních zpravodajů. Množství barevných fotografií. Výborný stav.
120,00
Kč
|
Holeček, Josef
I. a II. část. Edice Sebrané spisy Josefa Holečka ; 19-20.
280,00
Kč
|
|
Moree, Dana
Reportážně laděné vyprávění o cestě za obyvateli „ostrova svobody“, kteří čelí nesvobodě, chudobě a ducha ubíjejícímu castrovskému režimu, a jež se...
75,00
Kč
|
VI. ročník populárně vědeckého zeměpisného a cestopisného měsíčníku. Množství čb fotografií, cpl. převazba, dobrý stav
100,00
Kč
|
|
Fochler, Pavel
Ostrovy, piráti a plantážníci. Množství barevných fotografií na 80 stranách příloh, velmi dobrý stav. - Autor výstižně vykresluje romantickou i méně...
120,00
Kč
|
Nejedlý, Otakar
Edice Žatva ; kniha 20. Bez obalu, na hřbetě zašpiněná, zašlá. V úvodním listu odstřiženo neautorské věnování.
85,00
Kč
|
|
Kubík, Václav
Reportáže ze Sibiře, zejména z krajiny na východ od Jeniseje, všímající si tvrdého a zhusta průkopnického života zdejších obyvatel. Il. Václav...
50,00
Kč
|
Janoušek, Jiří
Reportáže ze zemí, kde jsem byl dost dlouho, abych věřil, že o nich něco vím, ale zase ne tak dlouho, abych s polekal, že vím málo. S černobílými...
70,00
Kč
|