Logo Trigon Trigon nakladatelství - knihkupectví - antikvariát

Bubenská 3, Praha 7, tel.: +420 604 119 693, info@trigon-knihy.cz

Starověk

Zobrazovat: Počet záznamů na stránku Seřadit podle
Stránky: 1 | 2

Agrární poměry a problémy v antice

Napsali K. Svoboda, Vl. Groh a Jos. Dobiáš rozpravy Společnosti přátel antické kultury sv. 3. Velmi dobrý stav.

160,00 Kč

Alexandr Veliký

Vavřínek, Vladimír

Edice: Portréty ; Sv. 21. Svazek je věnován životu a dílu jednoho z velkých vojevůdců a panovníků starověku. Druhá část uvádí úryvky ze spisů...

50,00 Kč

Aristoteles

Berka, Karel

Edice Portréty ; Sv. 14. Profil velkého systematika starověku, posledního řeckého filosofa-optimisty a zaníceného empirika kreslí monografie na...

78,00 Kč

Aristoteles

Berka, Karel

Edice Portréty ; Sv. 14. Profil velkého systematika starověku, posledního řeckého filosofa-optimisty a zaníceného empirika kreslí monografie na...

50,00 Kč

Babylonie kolébkou dějin

Prášek, Justin Václav

Světové knihovny sv. 1076-78. Dobrý stav.

58,00 Kč

Biologické základy antických názorů o dědičnosti

Stiebitz, Ferdinan

Antiquitatis de heriditate opinionum fundamenta biologica. Edice Spisy filosofické fakulty Masarykovy university v Brně ; Čís. 44. Chybí desky,...

120,00 Kč

Bohové a hrdinové antických bájí

Zamarovský, Vojtěch

Dosud nepřekonaná publikace, která populární formou seznamuje čtenáře se světem králů, bohů, bájí a mýtů řeckého a římského starověku. Výborný stav.

130,00 Kč

Dějiny antické literatury II.

Tronskij, Iosif Moisejevič

Edice: Československá akademie věd, Sekce jazyka a literatury. Římská literatura. Z ruského originálu přeložila Věra Novotná s odbornou pomocí F....

80,00 Kč

Dějiny člověka

Smith, Grafton Elliot

Přeložil Bohumil Sekla. Obsáhlé dějiny, doprovázené 67 čb vyobrazeními. Laichterův výbor nejlepších spisů poučných sv. 63. Záhada života, Význačné...

200,00 Kč

Dějiny prostituce Díl. I,II.

Dufour, Pierre

Konvolut dvou svazků dějin prostituce I. Svazek. Starověk,starý Orient, Egypt, Židé, Řekové. II. Svazek. Starověk. Římané. Velmi zajímavé a poutavé...

480,00 Kč

Dějiny starověku

Mišulin, Aleksandr Vasil’jevič

Pomocná kniha pro gymnasia. Zachovalá.

60,00 Kč

Die etruskische italo - hellenistische und römische Malerei

Ducati, Pericle

Mit 120 Tafeln. Monografie věnovaná antickému malířství, průvodní text německy, 120 obrazových celostr. příloh (kvalitně tištěné čb fotografie)....

120,00 Kč

Exploring the World of the Druids

Green, Miranda J.

The true history of the Druids, ancient and modern. The latest discoveries. Doplněno mnoha kresbami, obrazy (např. W. Blake) a fotografiemi...

220,00 Kč

Filosofické myšlení hellenistického židovstva

Kovář, František

Studie o projevech řeckého myšlení u jednotlivých literárních představitelů hellenistického židovstva, zejména Filóna Alexandrijského.

149,00 Kč

Filosofie Utěšitelka

Boëthius, Anitius Manlius Torquatus Severinus

Edice Bibliotéka Henriada Čís. 283-298. Se 4 rytinami a podobiznou autora na obalu. Přeložil z latiny a úvod napsal Josef Hrůša. - Obálka při...

90,00 Kč

Filosofie Utěšitelka

Boëthius, Anitius Manlius Torquatus Severinus

Edice Bibliotéka Henriada Čís. 283-298. Se 4 rytinami a podobiznou autora na obalu. Přeložil z latiny a úvod napsal Josef Hrůša. Velmi dobře...

120,00 Kč

Foiníčané

Prášek, Justin Václav

Obraz národního života z antické minulosti. Světové knihovny sv. 1031-32. Zachovalé.

58,00 Kč

G. Sallustia Crispa O válce Jugurthinské

Sallustius, Gaius Crispus

Z latiny přeložil Xaver Bedřich Pelikán. Knihovna překladů latinských a řeckých klasiků, Sv. 26. Desky uvolněné, v rozích natržené, celkově se...

55,00 Kč

Grab eines attischen Mädchens

Buschor, Ernst

Německy psaná studie od profesora klasické archeologie v Mnichově. S množstvím čb fotografií (vázy, plastiky...). Text německy, latinkou. Dobrý stav.

80,00 Kč

Helada králů

Swiderková, Anna

"Plastický obraz marného boje Alexandrových nástupců za udržení jeho dědictví".. Obrazový doprovod v přílohách. Velmi dobrý stav.

90,00 Kč

Hliněné knihy

Lipin, L.
Belov, Avraam Moisejevič

Historická studie o blízkém východu. Z ruského originálu přeložil Vladimír Špinka. Kontrola textu Josef Klíma. Ilustrace Bohumil Vašák. Dobrý stav.

200,00 Kč

Homérští hrdinové ve vzpomínkách věků

Edice Antická knihovna. Prémie 1976. Prémiový svazek obsahuje vedle překladu dvou řeckých románových děl o trójské válce z počátku našeho letopočtu...

64,00 Kč

Chronografie (976-1077)

Psellos, Michael

Číslovaný výtisk, ex. 22. Z řečtiny přeložil Jaroslav Skalický. Dobré dílo ; sv. 139. Titulní obrázek od Basilia II. Bulharobijce (miniatura ze...

350,00 Kč

Kalendář

Ovidius Naso, Publius

Fasti - 6 knih, složených v elegickém distichu. Jedná se o kalendář, který probírá římské svátky, popisuje obřady s nimi spojené, vysvětluje jejich...

90,00 Kč

Kalendář aneb kniha o věčnosti a času

Kotulová, Eva

Edice Členská knižnice nakl. Svoboda ; Prémiový sv. Bohatě ilustrovaná knížka zajímavě vypráví o původu juliánského kalendáře a jeho nedostatcích,...

60,00 Kč

Kdo byli první Izraelci a odkud přišli?

Dever, William G.

Kniha vypráví o jednom z nejnaléhavějších témat archeologie a biblických studií - o původu prvních Izraelců. Západní civilizace kladou po staletí...

349,00 Kč

Kleopatra

Krawczuk, Aleksander

Populárně vědecký životopis legendární egyptské královny je zasazen do širšího rámce dějin starověkého světa. Vyprávění polského historika...

50,00 Kč

Kniha veršů

Katullus, Gaius, Valerius

Přeložil Otakar Smrčka. Obálku navrhl Jaroslav Šváb. Dobrý stav.

120,00 Kč

Královna vzduchu

Ruskin, John

I. Athena na nebi. Přeložil a poznámkami opatřil Václav Niederle. V dobrém stavu.

120,00 Kč

Kunst und Leben im Altertum

Mužik, Hugo
Perschinka, Franz

Publikace přibližuje umění a život ve starověku. Obsahuje mnoho čb ilustrací a fotografií. Zobrazuje umění Řecka, Říma, Itálie a Egypta. Na několika...

200,00 Kč

Lexikon alter Symbole

Cooper, J.C.

Encyklopedie starověkých symbolů. Obálka s prvky použití, jinak ve velmi dobrém stavu.

200,00 Kč

Mágové

Gilbert, Adrian

Pátrání po tajné tradici. Přeložila Růžena Pokorná. - Autor v knize zkoumá legendu o příchodu Mágů, svědků Ježíšova narození. Domnívá se, že Mágové...

140,00 Kč

Mostellaria

Plautus

T. Maccia Plauta Komedie o strašidle. V rozměrech originalu přeložil Jan Ladislav Čapek. Vyšlo v Bibliotéce Klassiků Řeckých a Římských. Rozřezaná...

120,00 Kč

Mudrosloví v archaických kulturách

Edice: Svět archaických kultur ; 4. Sedm statí předních českých historiků náboženství mapuje mudrosloví od jeho nejlidovějších a nejjednodušších...

249,00 Kč

Na počátku byl Sumer

Zamarovský, Vojtěch

Nejstarší historický národ, jeho kultura, sláva a pád. Edice Kolumbus. Dobrý stav.

50,00 Kč

Náboženská literatura staroegyptská I, II

Lexa, František

O povaze náboženského kultu, různých bohů a jejich uctívání. S kresbami a fotografiemi v příloze, s abecedním seznamem jmen a jejich užití v textu.

297,00 Kč

O cizích osudech

Uspořádal a doslov napsal Bořivoj Borecký. Edice Antická próza; sv. 3. Obálka chybí, vazba je lehce uvolněná. - Životopisy výrazných osobností Řecka...

95,00 Kč

O lásce

Plutarchos,

Traktát řeckého spisovatele a filosofa (45-120), vyzvedající význam a poslání manželství je jednou z jeho nejzdařilejších morálních knih. Podnět k...

50,00 Kč

O staré řecké společnosti

Thomson, George

Egejská oblast v pravěku. Profesor klasické filosofi ve svém díle rozpracovává teze, které o vývoji antického Řecka podal v dřívější souhrnné práci,...

240,00 Kč

O staré řecké společnosti I. a II.

Egejská oblast v pravěku, První filosofové. Profesor klasické filosofie se zabývá některými základními problémy, zejména totemismem, řeckým kmenovým...

390,00 Kč

O válce Jugurthinské

Sallustius, Gaius Crispus

Historická zpráva o válce římské. Z originálu přeložil Xaver Bedřich Pelikán.

54,00 Kč

Objevení Tróje

Zamarovský, Vojtěch

Neuvěřitelná cestá za odhalením tajemství dávno zapomenutého města. V dobrém stavu.

60,00 Kč

Obrázky z řeckého života

48. svazek Antické knihovny. Svazek řeckých epigramů helénistického a římského období. Přeložili R. Hošek, R. Mertlík a F. Stiebitz. Dobrý stav.

90,00 Kč

Pamět národů

Ekschmitt, Werner

Hieroglyfy, písmo a písemné nálezy na hliněných tabulkách, papyrech a pergamenech. Z německého originálu přeložila Dr. Marie Grunfeldová. Dobrý stav,...

120,00 Kč

Pamět národů

Ekschmitt, Werner

Hieroglyfy, písmo a písemné nálezy na hliněných tabulkách, papyrech a pergamenech. Z německého originálu přeložila Dr. Marie Grunfeldová. Dobrý stav,...

96,00 Kč

Papyrus Derveni

Hladký, Vojtěch

Edice Amfibios : práce katedry filosofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, ISSN 1801-5093 ; sv. 16. Původní...

259,00 Kč

Proklos

Chlup, Radek

Novoplatonik Proklos (412-485) byl jedním z největších pozdně antických helénských filosofů, který významně ovlivnil středověkou, renesanční i...

498,00 Kč

Příběhy sedmi moří

Vodák, J. B.

Kniha popisuje osudy jednotlivců i celých národů tak, jak se odehrály na světových mořích. Pravěcí mořeplavci, plavba do země Punt, daleké plavby...

60,00 Kč


Obsah: © 2008 - 2013 TRIGON - KNIHY s.r.o.; Forma: © 2008 - 2013 Ondřej Vaniš