Logo Trigon Trigon nakladatelství - knihkupectví - antikvariát

Bubenská 3, Praha 7, tel.: +420 604 119 693, info@trigon-knihy.cz

Eseje

Zobrazovat: Počet záznamů na stránku Seřadit podle
Stránky: 1 | 2

Akkord

Marten, Miloš

Mácha-Zeyer-Březina : Essaye. V úpravě a s kresbami Zdenky Braunerové. Edice: Dílo / Miloš Marten ; Sv. 4. Listy uvolněné z vazby, desky odtržené,...

300,00 Kč

Američan se dívá na Sovětský svaz

Snow, Edgar

Přeložila Jaroslava Reitmannová. Doslov napsal A.J. Šťastný. Podle typografické osnovy Oldřicha Menharta, který také navrhl obálku. Obsahuje VIII...

80,00 Kč

Ano - ne!

Konrád, Karel

Úvahy a postřehy o umění. S výtvarným doprovodem. Otázek a názorů sv.29.. Dobrý stav.

45,00 Kč

Böhmische Sonne - Mährischer Mond

Demetz, Peter

Essays und Erinnerungen. Kartoniert, mit Umschlag. Zustand: ein gutes Exemplar

160,00 Kč

Březina a Nietzsche

Habřina, Rajmund

Essaye. Některé dvojlisty uvolněné.

120,00 Kč

Cambridge-Praha

Hoffmeister, Adolf

Feuilletony z Anglie; Epigramy z Prahy; Karikatury. Kruh četby zábavné a vzdělávací sv.16.. Obálka a úprava autor. Dobrý stav, číslovaný výtisk.

300,00 Kč

Dítě andělů (Otokar Březina - život jako dílo)

Bor, D. Ž.

ZLEVNĚNO, původní cena 338 Kč. - Eseje o Otokaru Březinovi a jeho duchovních přátelích – Františku Bílkovi, Jakubu Demlovi, Anně Pammrové, Ladislavu...

280,00 Kč

Dusivá kultura

Dubuffet, Jean

Myšlenky a úvahy o kultuře a umění, jejich užitečnosti a škodlivosti. Přeložil L. Šerý. Na obálce kresba autorova.

149,00 Kč

Dýchat s ptáky

Cílek, Václav

Autor navazuje na Krajiny vnitřní a vnější a Makom, knihu míst. Pozoruje svět a snaží se smířit s jeho proměnami pomocí věcí, které jsou stálé a...

298,00 Kč

Eseje

Musil, Robert

Výbor uspořádala a doslov napsala R. Grebeníčková. Přeložila JItka BOdláková. 70. svazek Otázek a názorů. Dobrý stav.

260,00 Kč

Eseje

Musil, Robert

Výbor uspořádala a doslov napsala R. Grebeníčková. Přeložila JItka BOdláková. 70. svazek Otázek a názorů. Dobrý stav.

260,00 Kč

Extase, úžasy a vidění

Hofmeister, Rudolf Richard

Původní Brož., množství ilustrací C. Boudy. Na ob. papírový štítek s ident. číslem, jinak jen běžné opotřebení.

85,00 Kč

Filosofie rozkoše

Péladan, Josephin

Novinka nakladatelství Malvern. Provokativní a hlubokomyslná, imperativní a neodolatelná kniha jednoho z největších básníků, katolického mystika a...

110,00 Kč

Horká čokoláda

Macháček, Bohumil

Tulácké eseje. Psáno mezi březnem a listopadem 2011. S barevnými fotografiemi autorovými. Ex.A/100. Podpis autora v tiráži.

88,00 Kč

Hovořil Jiří Ješ

Ješ, Jiří

Rozhlasové komentáře z let 1999-2003. Vydáno ve spolupráci s Českým rozhlasem. Výborný stav.

68,00 Kč

Charles Baudelaire

Gautier, Théophile

Přeložil Otokar Levý. Esej o životě francouzského básníka Charlese Baudelaira. Kniha je rozpadlá na části, na titulní straně při okraji část chybí.

50,00 Kč

Inventura dospělosti

Příhoda, Petr

Edice Amphora ; sv. 6. Výbor komentářů vysílaných Rádiem Svobodná Evropa i tištěné texty, jejichž obsah určuje autorova profesní a životní...

55,00 Kč

Jan Erazím Vocel

Birnbaum, Vojtěch

Zakladatel našich dějin umění. Edice Svazky úvah a studií ; Čís. 76. Některé listy uvolněné.

48,00 Kč

Jediné dílo

Březina, Otokar

Essey z roku 1904, nově autorem upraven pro 13. svazek Dobré edice. Blok knihy ddělen od obálky, jinak dobrý stav.

130,00 Kč

Jení

Kokolia, Vladimír

S ilustracemi a v grafické úpravě autora. K vydání připravila a ediční poznámku napsala Božena Správcová. Běžná prodejní cena 280 Kč, v Trigonu...

250,00 Kč

Kameny a další texty

Caillois, Roger

Kameny jako předměty extáze, meditace, svébytného logu a nečekených odrazů. Doslovem "Kameny v Čechách" opatřil Václav Cílek. Barevná příloha.

220,00 Kč

Kapitoly o dramatě

Vodák, Jindřich

Edice Dílo / Jindřich Vodák ; sv. 1. K tisku připravil a doslovem opatřil Josef Träger. V úpravě F. Muziky. Dobrý stav.

50,00 Kč

Kniha nejen o srdci

aneb Originální úvahy o lásce. Uspořádali Benjamin Shield, Richard Carlson. Místy podtrhané, jinak výborný stav.

70,00 Kč

Krajiny vnitřní a vnější

Cílek, Václav

Podoba a proměny krajiny fyzické, fenomén genia loci, postava zeleného muže, keltští bohové i Poutníkova pravidla putování po posvátných místech,...

298,00 Kč

Kritika a interpretace

Blažíček, Přemysl

Edice: Paprsek ; sv. 12. Eseje a kratší texty. Uspořádal, k vydání připravil a komentářem opatřil Michael Špirit.

86,00 Kč

Krize moderního světa

Guénon, René

Autor ve svém díle systematicky poměřuje propast mezi tradičním a profánním myšlením. V této knize odhaluje iluzi,ve které západní svět dlouhá...

198,00 Kč

Kroužení kolem nemyslitelného

Navrátil, Jiří

Tři eseje o mystice. Výborný stav.

150,00 Kč

Křik Koruny svatováclavské

Jehlička, Ladislav

Kniha přináší úplný soubor publicistiky významného českého katolického esejisty a překladatele ze 70. a 80. let. Shrnuje samizdatovou knihu Křik...

240,00 Kč

Listy mrtvému příteli

Kovárna, František

Edice Atom; sv. 143. Obsahuje také přehled díla F. Kovárny. - Nerozřezaný výtisk, dobrý stav

80,00 Kč

Makom, kniha míst

Cílek, Václav

Kniha míst v srdci. Posvátno, tajemství, historie i člověk v krajině a její paměti. S fotografiemi Hany Rysové a kresbami Antonína Střížka.

298,00 Kč

Malířská fantasie

Liebermann, Max

Eseje o umění z pera známého německého malíře. Přeložila Lída Palkovská. Dobová poloplátěná převazba, velmi dobrý stav

120,00 Kč

Mír

Březina, Otokar

Essay z rukopisné pozůstalosti upravil O. Fiala. Volné dvojlisty pomocí šňůrky spojené s obálkou. Dobrý stav, obálka u hřbetu lehce natržena.

140,00 Kč

Montaigne

Sviták, Ivan

Edice Portréty ; Sv. 15. Medailón o nejvýznamnějším francouzském renesančním filosofu se soustřeďuje na jeho myslitelské dílo. Sleduje jeho...

60,00 Kč

Na břehu dnů

Čapek, Karel

8° Oppl s obálkou, černobílé fotografie.

100,00 Kč

Na břehu dnů

Čapek, Karel

8° Oppl s obálkou, černobílé fotografie.

60,00 Kč

Nekončící stezky sofie

Bamford, Christopher

O vášnivém hledání moudrosti na Západě. Tato hluboce duchovní kniha odhaluje skrytou jednotu mezi duchem a hmotou, mezi lidstvím, přírodou a...

330,00 Kč

Neslyšící děti

Janota, Oldřich

Výběr fejetonů a arabesek, ve kterých si autor od devadesátých let zaznamenává své zážitky z muzikantských toulek po Čechách a Moravě.

240,00 Kč

O lidskou identitu

Havel, Václav

Úvahy, fejetony, protesty, polemiky, prohlášení a rozhovory z let 1969-1979 uspořádali a k vydání připravili Vilém Prečan a Alexander Tomský. 1. a 2....

80,00 Kč

O nezbytnosti umění

Fischer, Ernst

Edice Malá moderní encyklopedie ; sv. 36. Autor, rakouský básník, historik, literární vědec a politik, spojil formou eseje v ústrojný celek...

50,00 Kč

O Sněhurce

Neubauer, Zdeněk

aneb cesta za smyslem bytí a poznání. Obsahuje eseje o vztahu vědy a filosofie, rozsáhlé pojednání O imaginaci a pohádku o Sněhurce.

280,00 Kč

Obraz, maska a pečeť

Vodička, Timotheus

Essaye (o české a světové literatuře). Edice: Kritická knihovna ; Sv. I. Velmi dobrý stav.

90,00 Kč

Obraz, maska a pečeť

Vodička, Timotheus

Essaye. Kniha katolického filosofa a náboženského myslitele. Vyšlo jako 1. svazek Kritické knihovny. Dobrý stav.

160,00 Kč

Otevřené oči a zvednuté obočí

Havel, Ivan M

Edice Medusa ; sv. 6. Soubor esejů o vědeckém poznání a přirozeném údivu člověka. Autor se čtivou formou dotýká rozličných témat současné vědy,...

130,00 Kč

Otlučený zázrak

Vondrovic, Tomáš

Osobní zkušenost, zachycená v řadě příhod a příběhů, obrazů a obrázků, konkrétních postav a postaviček krétské vesnice Myrtos, je také příležitostí k...

230,00 Kč

Otokar Březina: Essaye

Záhoř, Zdeněk

Edice: Sbírka Kruh četby ; Sv. 20. V dobrém stavu.

80,00 Kč

Pandin palec

Gould, Stephen Jay

Edice: Kolumbus ; sv. 115. Kniha esejů světově uznávaného amerického přírodovědce se zabývá dokonalostí a nedokonalostí, Darwinovou teorií, evolucí...

65,00 Kč

Pluralismus, multikulturalismus a přistěhovalci

Sartori, Giovanni

Edice Bod. Esej o multietnické společnosti. Velmi dobrý stav.

70,00 Kč

Pod povrchem tvaru

Štech, V. V. (Václav Vilém)

Edice Plány a díla. Knihovna umělecké vzdělanosti ; sv. 1. Eseje o výtvarném umění. V úvodu podpis autora. Zachovalá.

220,00 Kč


Obsah: © 2008 - 2013 TRIGON - KNIHY s.r.o.; Forma: © 2008 - 2013 Ondřej Vaniš