Logo Trigon Trigon nakladatelství - knihkupectví - antikvariát

Bubenská 3, Praha 7, tel.: +420 604 119 693, info@trigon-knihy.cz

Psychologie

Zobrazovat: Počet záznamů na stránku Seřadit podle
Stránky: 1 | 2 | 3

"Patříš k nám!"

Franke-Gricksch, Marianne

Rodinné konstelace s dětmi. Zkušenosti učitelky a terapeutky, která na příkladu "problémových" dětí ukazuje, jak inovovat a zefektivňovat učební...

110,00 Kč

Aladinův faktor

Canfield, Jack
Hansen, Mark Victor

Kniha vysvětluje hlavní překážky, které nám brání, abychom požádali o to, co chceme, a učí nás jednoduché techniky, jak tyto překážky překonat....

95,00 Kč

Analogon 12 - Žena v množném čísle

Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Ludvík Šváb: Viditelná žena, Stanislav Ulver: „Hvězdy“ a mýtus,...

119,00 Kč

Analogon 17 - Tvorba a morálka

Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Saint–Paul–Roux: Klepejte na dveře a bude vám otevřeno, Vratislav...

119,00 Kč

Analogon 19 - Mentální morfologie

Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: František Dryje: Projekt Mentální morfologie, Vratislav...

119,00 Kč

Analogon 25 - Svatokrádež: Zázračné proti posvátnému

Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: František Dryje, Bruno Solařík: Svatokrádež?, František Dryje,...

119,00 Kč

Analogon 26/27 - Realita a iluze

Dvojčíslo sborníku Analogon. Obsah: Martin Stejskal: Logika šera a páteř tmy, Zbyněk Havlíček: Erekce vzdušných zámků, Eva Švankmajerová: Intoxikace,...

238,00 Kč

Analogon 31/32 - Podvraty

Dvojčíslo sborníku Analogon. Obsah: Podvraty, Antonin Artaud: Ke xylofonii obscénního na vědomí v agónii, Josef Fulka: Dva póly subverze: Rousseau a...

238,00 Kč

Analogon 33 - Portrét nepřítele

Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Jiří Brynda: Úvodník, Bertrand Schmitt: Nepřítel před branami,...

119,00 Kč

Analogon 9 - Pohledem psychoanalýzy

Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Obsah: Václav Mikota: Kdo byl Sigmund Freud a co je psychoanalýza,...

119,00 Kč

Animismus a spiritismus

Aksakov, Aleksandr Nikolajevič

Kritické prozkoumání medijních zjevů a jejich vysvětlování hypothésami nervové síly, hallucinac a bezvědomého. V odpověď E. von Hartmannovi napsal...

450,00 Kč

Astrologická válka

Howe, Ellic

Využití astrologie v psychologickém boji za druhé světové války. Přeložila Jana Hollanová, doslov Pavel Turnovský.

325,00 Kč

Astrologie transformace

Rudhyar, Dane

Astrologický testament - snaha reformulovat moderní astrologii a naznačit její nový směr. Astrologická praxe na transpersonální úrovni. Přeložil M....

160,00 Kč

Aus der Werkstatt der experimentellen Psychologie und Pädagogik

Schulze, Rudolf

Ilustrovaná pap. vazba, poškozená, hřbet zcela chybí.

280,00 Kč

Buďte rád, že jste nervosní

Bisch, Louis Edward,

Napsal Louis Edward Bisch. Přeložil z angličtiny MUDr. Josef Veselý. Edice Perspektivy ; Sv. IX. Kniha má dost potrhanou barevnou obálku. Jinak dobrý...

60,00 Kč

Co víme o smrti

Sígl, Miroslav

Komplexní pohled na věčné životní otázky stárnutí, umírání a smrti včetně všech jejích podob. Výborný stav.

110,00 Kč

Člověk kritisuje přírodu

Matoušek, Otakar

Edice Atom; sv. 118. 8°. PPl. vazba. Úprava, obálka a vazba podle návrhu Jaroslava Švába

34,00 Kč

Člověk v psychoanalytickém poli

Cvekl, Jiří

Nástin psychoanalytické antropologie. Obálka a vazba: Jaroslav Šváb. Edice Živé myšlenky ; sv. 18. Dobrý stav vč. obálky

110,00 Kč

Člověk známý neznámý

Langmeier, Josef,
Matějček, Zdeněk

Edice Otázky dneška ; sv. 58. Kapitoly z praktické psychologie. Populárně vědecká kniha seznamuje se zákonitostmi duševního života a vysvětluje,...

75,00 Kč

Dáma a společnost

Schaferová, Marie

"Schopnost správně žíti v prostředí, kam nás život postavil, je uměním, jež předpokládá inteligenci a vzdělání." V knize tu a tam podtržená věta...

55,00 Kč

Das Seelenleben

Eleutheropulos

Genetisch-biologische und erkenntnistheoretische Unterschungen. Pozdější celoplátěná převazba se zlaceným hřbetním štítkem. Původní obálka vevázána....

150,00 Kč

Dětský autismus

Hrdlička, Michal
Komárek, Vladimír

Přehled současných poznatků o této závažné vývojové poruše. Příručka pro psychiatry, pediatry, speciální pedagogy i rodiče postižených dětí....

80,00 Kč

Die vollkommene Ehe

Velde, Theodor Hendrik van de

Eine Studie über ihre Physiologie und Technik. Tafelanhang mit 8 ausklappbaren Tafeln. Příloha s osmi rozkládacími obrazovými tabulemi. Původní...

180,00 Kč

Downův syndrom

Selikowitz, Mark

Definice a příčiny, vývoj, výchova a vzdělávání dítěte, dospělost. Přeložila D. Tomková. Dobrý stav.

88,00 Kč

Druhé pohlaví

Beauvoir, Simone de

Edice Malá moderní encyklopedie ; Sv. 55. Historicko-filozofické dílo, které představuje analýzu údělu ženy a obhajobu jejích práv. Výbor. Z...

68,00 Kč

Duševní vývoj a výchova dítěte

Teyschl, Otakar
Brunecký, Zdeněk

Edice Malá moderní encyklopedie ; Sv. 9. Poznatky psychologické a pedagogické o duševním vývoji dítěte od období nitroděložního až po školní věk,...

80,00 Kč

Důvěřuj v sebe a zvítězíš!

Marden, Orison Swett

Přeložili Emanuel šlechtic z Lešehradu a J. Kopecký. Původní Brož bez obálky - přední list obálky zcela chybí, jinak dobrý stav

50,00 Kč

Esoteric Psychology I. + II.

Bailey, Alice A.

"From the point of view of esoteric psychology, evolution is the evolution of consciousness, by which the imbedded fragment of the soul within the...

300,00 Kč

Fantastické a magické z hlediska psychiatrie

Vondráček, Vladimír
Holub, František

Pojednání o smyslech, vnímání, pudech, přeludech, neskutečných bytostech, poruchách paměti, magickém konání, různých druzích pekla, o příčinách...

180,00 Kč

Graphologie

Gessmann, Albert

Neueste Forschungsergebnisse. S četnými vyobrazeními a ukázkami rukopisu v textu. Na tit. listu výrazný knihkupecký štítek R. Lindenburger,...

60,00 Kč

Hospodárnost podmínkou úspěchu

Marden, Orison Swett

Přeložil František Král. Původní Brož bez obálky - přední list obálky zcela chybí

50,00 Kč

Charakter

Souček, Rudolf

Pokusy o analysu osobnosti. Dobrý stav.

90,00 Kč

Inventura dospělosti

Příhoda, Petr

Edice Amphora ; sv. 6. Výbor komentářů vysílaných Rádiem Svobodná Evropa i tištěné texty, jejichž obsah určuje autorova profesní a životní...

55,00 Kč

Jak mít rád sám sebe

Kingma, Daphne Rose

Čtyři kroky ke šťastnějšímu já. Říkat svůj názor, jednat sám za sebe, vymýtit vše nepotřebné, vydat se na novou cestu k lásce. Dobrý stav.

80,00 Kč

Jak ochránit své dítě

Elliott, Michele

Z anglického originálu přeložil Jiří Bumbálek. Předmluva Jiří Dunovský. Edice Rádci pro rodiče a vychovatele. Dobrý stav.

70,00 Kč

Jak vidím svět

Einstein, Albert

Edice Otázky a názory ; sv. 35. Výbor z bohatého díla geniálního fyzika dává nahlédnout do jeho komplikovaného duševního světa nejen v oblasti...

90,00 Kč

Jakou máte inteligenci?

Serebriakov, Victor

Univerzální testy. Zjistěte si své IQ. Dobrý stav.

65,00 Kč

Kdo to tady chodí!

Brett, Simon

Další výňatky z Prevítova deníčku. Z anglického originálu přeložil František Fröhlich. Ilustrace Tony Ross. Dobrý stav.

60,00 Kč

Kněžské a řeholní povolání

Dyrek, Krzysztof
Kozuch, Mieczyslaw, Trojan, Kazimierz

Příručka vychází z teorie L. M. Rully, jezuity, psychologa a psychiatra. Pomáhá lépe prozumět sobě a některým vlastním problémům na cestě následování...

50,00 Kč

Kniha nejen o srdci

aneb Originální úvahy o lásce. Uspořádali Benjamin Shield, Richard Carlson. Místy podtrhané, jinak výborný stav.

70,00 Kč

Knížka o životě po smrti

Fechner, Gustav Theodor

Německý naturfilosof, psycholog, lékař a fyzik Gustav Theodor Fechner ve své práci spojoval staré metafyzické principy s nejnovějšími poznatky...

190,00 Kč

La Schématisation - La Symbolisation

Revault D'Allonnes, G.
Dumas, Georges

Dva psychologické texty v jednom svazku, z nichž zejména druhý, věnovaný procesu symbolizace v jazyce, literatuře a v umění, je i dnes velmi zajímavý...

100,00 Kč

Le chamanisme et les techniques archaïques de l'extase

Eliade, Mircea

Deuxième édition revue et augmentée. Francouzské vydání, dobrý stav

350,00 Kč

Lucifer a Lilit

Veselý, Josef

Tato studie pojednává o dvou „temných“ archetypech. Mužský pól prezentuje Lucifer, ženskou polaritu zastupuje Lilit. Autor hovoří o těchto tématech v...

140,00 Kč

Malé pracovní skupiny a technické systémy

Hoskovec, Jiří
Štikar, Jiří

Dobrý stav

25,00 Kč

Mars - Venuše: 50 inspiračních karet

Gray, John

50 inspiračních karet s výběrem nejdůležitějších rad a hesel z díla Johna Graye, autora dnes již legendární knihy Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše...

158,00 Kč

Mlčeti je zločin

Marden, Orison Swett

Přeložil Gust. Žďárský, verše přel. Ant. Klášterský. Edice Knihy života. Věděním a životem sv. 37. Původní Brož. se stopami užívání a manipulace.

60,00 Kč

Mókša: Klasické spisy Aldouse Huxleyho o psychedelii a vizionářském zážitku

Horowitz, Michael
Palmerová, Cynthia

Mókša poskytuje zdařilý popis Huexleyho vnímání psychedelik a je vynikajícím místem pro začátek výzkumu následků, které vytvářejí psychedelika....

349,00 Kč


Obsah: © 2008 - 2013 TRIGON - KNIHY s.r.o.; Forma: © 2008 - 2013 Ondřej Vaniš